Jak pomagam uzyskać najwyższe odszkodowanie? Zobacz...

?

ISSN 1896-3579 • Miesięcznik • Rocznik XI

Z Michałem Nowakiem, specjalistą ds. odszkodowań, rozmawiał Janusz Pilszak

Codziennie w kraju dochodzi do wielu wypadków. Wiele osób nie wie, jakie formalności powinno się dopełnić, by otrzymać odszkodowanie. Jak im pomóc?

Nie każdy Polak jest specjalistą w sprawach odszkodowań, a co za tym idzie nie każdy ma stosowną wiedzą na ten temat. Specjalizujemy się w różnych dziedzinach, nie koniecznie w sprawach odszkodowań. Ten fakt nagminnie wykorzystują firmy ubezpieczeniowe.

 

Towarzystwa są korporacjami z ogromnym kapitałem, z zapleczem prawnym - wiedzą o niewiedzy swoich klientów i bez skrupułów ją wykorzystują. Jako wieloletni specjalista ds. odszkodowań mogę pomóc w uzyskaniu należnego odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy aż do 20 lat wstecz.

 

Powszechnie uważa się, że jeżeli zginął 30-letni mężczyzna, to o odszkodowanie mogą starać się tylko jego żona i dzieci – a to nieprawda. Rodzice stracili syna, rodzeństwo straciło brata, dziadkowie – wnuka. Im wszystkim także należy się zadośćuczynienie za utratę bliskiej osoby – trzeba tylko udowodnić, że dane osoby łączyły ze zmarłym rodzinne relacje.

 

Dlaczego zajął się Pan tematem odszkodowań?

Zawsze chciałem w jakiś sposób pomóc osobom poszkodowanym w wypadkach i znalazłem sposób, by móc to realizować. Społeczeństwo można podzielić według zarobków: są w nim osoby bardzo zamożne, ale wielu z nas na co dzień boryka się z problemami finansowymi. Odszkodowanie może przydać się w sytuacji krytycznej, kiedy po stracie bliskiej osoby nie potrafimy się pozbierać.

 

Nie wszyscy są świadomi, na jak wielkie sumy się ubezpieczamy. Każdy posiadacz samochodu zobowiązany jest do wykupienia polisy OC. Czy wiemy, na jaką kwotę chroni ta polisa? Ludzie zazwyczaj myślą, że na 5, 10, maksymalnie 50 tysięcy. Są zaskoczeni dowiadując się, że OC opiewa na 5 mln euro.

 

W polisie zawierają się ogromne pieniądze, które należą się osobom, które uczestniczyły w wypadku i albo doznały poważnych obrażeń ciała albo w wyniku wypadku straciły kogoś bliskiego. W takim przypadku okres przedawnienia wypłaty odszkodowania wynosi 20 lat, co także dziwi większość Polaków.

 

Upominanie się o należne sobie pieniądze od towarzystwa ubezpieczeniowego nie jest powodem do wstydu – należy domagać się swoich praw. Nieświadomość naszych praw nie pozwala nam na działanie. Nie ma wiedzy powszechnej o ubezpieczeniach i odszkodowaniach, a ludzie nie zgłaszają się po należne im pieniądze.

 

Dlaczego warto zwrócić się po pomoc?

Dzięki wypłacie odszkodowania po wypadku nie musimy się ograniczać do podstawowych świadczeń zdrowotnych. Możemy np. postarać się o lepszy sprzęt rehabilitacyjny. Polisa OC ma za zadanie spowodować, żeby osoba poszkodowana wróciła do stanu zdrowia sprzed wypadku. Jeżeli ktoś przed wypadkiem prowadził aktywny tryb życia, nagle nie musi zmienić go o 180 stopni. Cierpi na tym nie tylko osoba poszkodowana, ale także cała jej rodzina. Jest to bardzo ważna sprawa – ból, cierpienie, niemożność normalnego życia, zabawy z dziećmi, robienia tego, co przedtem było codziennością.

 

Moim zadaniem jest pomaganie osobom poszkodowanym, a w szczególności edukowanie i załatwianie możliwie najwyższego odszkodowania dla osoby poszkodowanej lub jej najbliższych.

 

Dzięki wiedzy, którą posiadam, docieram do szerokiego grona osób zainteresowanych tematem odszkodowań. Chcę zwiększyć świadomość Polaków w tej materii. Nagrodą jest dla mnie radość ludzi, którym pomogłem – to daje ogromną motywację do działania.